Koszyk

Wyśpij się na święta

Opublikowane przez: Anna Bienias,
Wyśpij się na święta

No to się zaczęło... 

Gorączkowe przygotowywanie do wigilijnej wieczerzy. Karpie, grzybki i inne rybki. I te kupowane w amoku ostatnie świąteczne prezenty.  Głowie rodziny nie dopina się świąteczna koszula? Dzieci wyrosły z odświętnych ubrań? Manicurzystka nie ma już wolnych terminów… Czy coś jeszcze może Cię zaskoczyć? 

No tak... Rodzinka na święta. I te coroczne sprzeczki przy świątecznym stole. Ciekawe o co pójdzie w tym roku… A może istnieje jakiś magiczny sposób na to, aby przetrwać święta w harmonijnej atmosferze, bez kłótni i niepotrzebnych nerwów? 

Owszem!

Może to nie będzie proste, ale: Wyśpij się przed świętami! I poleć to swoim bliskim. 

Bo osoby, które nie dosypiają są bardziej skłonne do kłótni, nieetycznych zachowań i trudniej im się porozumieć z innymi. Daleko im również do empatii oraz zrozumienia emocji i poglądów drugiej osoby.  

Ale to nie wszystko. Na święta dobry sen może Ci pomóc jeszcze np. w:

- kupnie bardziej trafionych prezentów ( faza REM nie tylko leczy emocje, ale również szalenie rozwija kreatywność),

- szybszym ogarnięciu wigilijnej wieczerzy (bo sen istotnie wpływa na naszą produktywność i dodaje energii do działania),

- uniknięciu efektu przeładowania świątecznymi smakołykami (bo wyspani spożywamy mniej kcal i preferujemy zdrowsze posiłki),

- nadrobieniu looku (nikt nie zwróci uwagi na niezrobione paznokcie, bo Twoja wypoczęta cera olśni wszystkich swoim blaskiem i świeżością).

Sen to magiczna różdżka, która jest w stanie odczarować wszystkie świąteczne niepowodzenia. Wyśpiij się i poczuj magię tych Świąt!

PS: A co  jeśli jednak coś pójdzie nie tak?

WYŚPIJ SIĘ po Świętach - dzięki temu Twojemu mózgowi łatwiej będzie pozbyć się niechcianych wspomnień i w dobrym nastroju wejdziesz w Nowy Rok.

 

Aleksandra Karykowska, 

chronobiolożka i członkini Towarzystwa Badań nad Snem

Starszy post


0 komentarze

Zostaw komentarz

Zanim opublikujemy Twój komentarz musi być zatwierdzony przez moderatora