Koszyk

Jak wybrać swoją pierwszą poduszkę?

Opublikowane przez: Anna Bienias,
Jak wybrać swoją pierwszą poduszkę?

Dostajemy od Was mnóstwo wiadomości dotyczących tego, jak wybrać swoją pierwszą Plantulę. Z wielką chęcią odpisujemy, rozmawiamy, doradzamy. Jednak dla tych z Was, którzy mają wątpliwości i chcą je rozwiać już teraz – przygotowaliśmy mały poradnik

 

 
Twardość

 Jeśli wolisz spać na:

 • twardym wypełnieniu – tutaj polecamy naszą bestsellerową poduszkę z wypełnieniem z gryki, ale także z prosa.
 • miękkim wypełnieniu – dla fanów miękkiego wypełnienia mamy otulający orkisz.
 • średnio miękkim wypełnieniu – poduszka dwustronna łączy w sobie wszystko, czego możesz potrzebować – z jednej strony wypełniona gryką, a z drugiej orkiszem.

Dolegliwości

Jeśli towarzyszą Ci dolegliwości związane z:

 • bólem kręgosłupa – mamy dla Ciebie grykę, choć przyznajemy, że każda z łusek świetnie działa na kręgosłup! Gryka ze względu na twardość i stabilność nie ugina się i nie sprężynuje, tylko równomiernie utrzymuje ciężar ciała. To dlatego napięte mięśnie szyi i karku mogą w końcu się rozluźnić. Wymodelowana poduszka (z wgłębieniem na głowę i wałkiem pod szyją) jest zdrowa dla kręgosłupa — ustawia go blisko pozycji neutralnej i pomaga w jego regeneracji — dochodzi do lepszego uwodnienia krążków międzykręgowych i korzystnego obniżenia napięcia mięśni.
 • migrenamigryka delikatnie wymasuje Twoją głowę, poprawi krążenie krwi, uwolni od napięć. Dzięki temu zapobiega lub łagodzi migreny.
 • bezsennością – choć przy jej długoterminowym występowaniu konieczne jest bliższe przyjrzenie się problemowi to na pewno pomoże tu każda z naszych poduszek.
 • poceniem się oraz chrapaniem – chłodna termicznie gryka sprawdzi się tu najlepiej.
 • bólem miesiączkowym, bólem zatok, reumatycznym – na to naszą tajną bronią jest poduszka z wypełnieniem z orkiszu. Przyjemnie ciepły termicznie orkisz zda egzamin śpiewająco. Poduszkę z orkiszem można dodatkowo ogrzać na kaloryferze i stosować jako ciepły, rozluźniający kompres na bolące miejsca.
 • nerwobóle, przebodźcowanie, chroniczny stres – śpiąc na twardej poduszce z wypełnieniem z łusek prosa ukoisz się, zrelaksujesz oraz wyciszysz. Jeśli wolisz wprowadzić więcej miękkości otrzymując podobny efekt – czeka na Ciebie orkisz.

Dodatkowe upodobania

Może potrzebujesz czegoś więcej?

 • miła, zimna poduszkagryka jest łuską chłodną, więc jeżeli obracasz poduszkę w poszukiwaniu zimniejszego miejsca – na pewno będziesz zadowolony_a.
 • ciepła, otulająca poduszkaorkisz magazynuje ciepło, dzięki czemu tak wspaniale otula i rozluźnia np. przy menstruacji czy podczas bólu zatok.
 • bezszelestna poduszka – co prawda do szeleszczenia, które wiele z Was relaksuje przyzwyczajamy się do ok. tygodnia to z wielu względów możemy chcieć je ograniczyć. Jeśli tego potrzebujesz – wybierz proso, daje wrażenie spania na piasku.

Alergia

Poduszka z wypełnieniem z gryki jest uznana za łuskę bezpieczną dla alergików i astmatyków. W jej składzie występują związki fenolowe i taniny, czyli naturalne garbniki roślinne, które uniemożliwiają rozwój bakterii, roztoczy i pajęczaków. Dlatego też polecamy to wypełnienie również dla małych dzieci - już powyżej pierwszego roku życia.

Rozmiar

Standardowym, polecanym przez nas rozmiarem jest poduszka 45x60cm. Dla osób, którym zależy na większej mamy rozmiar 50x75cm. Zastanawiasz się nad jaśkiem? Świetny wybór, ale nie codziennie. W wiadomościach zawsze podkreślamy, że jasiek (40x40cm) służy do zadań specjalnych. Możecie zabrać go w podróż, do pociągu, użyć do rozluźnienia lędźwi czy jako dodatkowe wsparcie pod odcinek piersiowy kręgosłupa. Nie zalecamy jednak zastępowania zwykłej poduszki jaśkiem.

A może na prezent?

Kupujesz Plantulę na prezent i nie masz pewności co do preferencji obdarowywanej osoby? Weź poduszkę dwustronną. Otrzymasz jedną poduszkę z dwoma wypełnieniami, z których jedno na pewno sprosta oczekiwaniom.

A może wiesz, że dana osoba potrzebuje czegoś wyjątkowego na pakiet dolegliwości, które jej towarzyszą? Łuską od zadań specjalnych jest gryka i to ją również bardzo często wybieracie.

Jeśli nadal się zastanawiasz to śmiało – odezwij się do nas. Grono naszych poduszkowych ekspertów chętnie z Tobą porozmawia i doradzi najlepiej jak potrafi.

Starszy post Nowszy post


0 komentarze

Zostaw komentarz

Zanim opublikujemy Twój komentarz musi być zatwierdzony przez moderatora